ul. Króla Kazimierza 18 Rzeszów
biurobkr@bkrfinance.pl

Jak dostać większy kredyt hipoteczny

Jak dostać większy kredyt hipoteczny? 

To ważne pytanie, a odpowiedź na nie jest bardzo złożona. Ale dziś skupimy się jednym czynniku decydującym o wysokości kredytu. Przypatrzmy się więc jak duże są różnice w wyliczaniu zdolności kredytowej przez banki.

 

Wielu klientów, którzy do nas trafiają nie uzyskali w swoim banku takiej kwoty kredytu hipotecznego jakiej potrzebują. Oczywiście powodem są zarówno wysokie stopy procentowe, które przekładają się na wzrost rat miesięcznych jak i zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych przez banki. Ale czy to są jedyne powody? Okazuje się że, nie! Powodem, o którym mówi się mniej są też duże różnice w sposobie liczenia zdolności kredytowej przez poszczególne banki.

Na przykładzie naszych klientów pokażemy jak duże mogą to być różnice.

Małżeństwo, które do nas trafiło miało dobrą  sytuację finansową. Oboje posiadali umowy o pracę – od wielu lat u tych samych pracodawców. Poza wynagrodzeniem podstawowym otrzymywali również premie kwartalne oraz premie roczne. Nie spłacali też żadnych kredytów ani pożyczek. Uznali, że mają stabilną sytuację i korzystając z tego faktu postanowili zmienić mieszkanie na coś większego. Złożyli wniosek o kredyt hipoteczny w  banku, oczywiście w swoim banku. Dlaczego? Ponieważ korzystali z jego usług od lat i  do niego wpływały ich wynagrodzenia. Oczywiście otrzymali pozytywną decyzję kredytową i bank przyznał im kredyt w wysokości  370 tysięcy złotych. Było to o 170 tysięcy złotych za mało do kupna szeregówki. 

Z tym problemem trafili do nas. Po analizie sytuacji okazało się że bank, w którym ubiegali się o kredyt nie przyjął w pełnej wysokości premii do wyliczenia ich zdolności kredytowej. I to pomimo faktu, że nie było kwartału, w którym premie  nie zostały wypłacone. Dzięki spotkaniu w naszym biurze znaleźliśmy dla klientów bank, który na podstawie dokładnie tych samych dochodów przyznał kwotę kredytu w wysokości 537 tysięcy złotych.

Jak to możliwe, że różnica w wysokości przyznanych środków może być tak duża?  Otóż każdy bank ma swoje sposoby na wyliczenie zdolności kredytowej. 

Jak się okazuje na przykładzie naszych klientów – nie wszystkiemu winne są podwyżki stóp procentowych. Nadal są szanse na uzyskanie wysokiej kwoty kredytu hipotecznego. Ale niemniej ważny jak wybór konkretnej oferty jest też dobór banku, do którego należy złożyć wniosek kredytowy. Ponieważ każdy bank ma własne procedury przyznania kredytu hipotecznego. 

Miałeś podobny problem i bank przyznał Ci za małą kwotę kredytu lub nie przyznał jej wcale? Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatne spotkanie.

 

#wyliczeniazdolnościkredytowej #zdolnośćkredytowa #większykredythipoteczny