ul. Króla Kazimierza 18 Rzeszów
biurobkr@bkrfinance.pl

Rodzaje faktoringu

Faktoring swoją popularność zawdzięcza dwóm zaletom.

Po pierwsze temu, że  umożliwia uniknięcie zatorów płatniczych, a tym samym wpływa na na poprawę płynności finansowej firmy. Po drugie o wiele łatwiej go dostać niż kredyt, nie obniża także zdolności kredytowej firmy więc korzystając z faktoringu można się skutecznie starać o kolejne dofinansowanie tym razem w formie kredytu firmowego.

Przeczytaj jak działa faktoring

Rodzaje faktoringu

👉 pełny

👉 niepełny

👉 mieszany

Co do zasady wszystkie one działają w podobny sposób. Pieniądze z wystawionej faktury otrzymujemy nie od faktycznego nabywcy naszych usług czy produktów, ale od firmy faktoringowej. Różni je natomiast ryzyko finansowe związane z niewypłacalnością kontrahenta.

FAKTORING PEŁNY

(bez regresu)

W tym przypadku, gdy nasz kontrahent nie ureguluje należności za fakturę to firma faktoringowa przejmuje na siebie ciężar finansowy z tym związany. 

FAKTORING NIEPEŁNY

(z regresem)

Gdy kontrahent okaże się niewypłacalny to nasza firma ponosi odpowiedzialność finansową. I musi zwrócić faktorowi środki otrzymane na poczet faktury.

FAKTORING MIESZANY

Pośrednia forma łącząca dwie poprzednie opcje polega na tym, że firma faktoringowa ponosi tylko częściowo odpowiedzialność. W przypadku nieuregulowania należności za fakturę ze strony kontrahenta faktor pokrywa tylko część należności z faktury.

#faktoring #faktoringpełny #faktoringniepełny #faktoringmieszany

Każdej firmie może się opłacić inny rodzaj faktoringu

NIEPEŁNY

  • Sprawdzi się w  przedsiębiorstwach współpracujących z gronem stałych klientów, którzy są sprawdzonymi partnerami handlowymi.

PEŁNY

  • Jest szczególnie popularny w firmach stawiających na dynamiczny rozwój.  Dopiero budujących swoją pozycję i nawiązujących współpracę z  nowymi kontrahentami.
Faktoring dla nowych firm i rodzaje faktoringu

Czy wiesz, że …

Faktoring niepełny wiąże się  z dużo  mniejszą ilością formalności niż  pełny.

 

 

Więcej ciekawostek i aktualności o formach finansowania dla firm można znaleźć na naszym profilu FB