fbpx
ul. Króla Kazimierza 18 Rzeszów
785 924 585
biurobkr@bkrfinance.pl

Dlaczego przed wzięciem kredytu warto porozmawiać z doradcą finansowym?

Dlaczego przed wzięciem kredytu warto porozmawiać z doradcą finansowym?

 

Nie musimy znać się na wszystkim, dlatego w niektórych sytuacjach potrzebna jest pomoc fachowca – gdy mamy problemy ze zdrowiem idziemy do lekarza, zepsuty samochód naprawia nam mechanik, a gdy chcemy wziąć kredyt, powinniśmy zgłosić się do doradcy finansowego.

Wielu kredytobiorców rezygnuje z dokładnego poznania ofert wszystkich banków, korzystają z pierwszej opcji, która umożliwi im zaciągnięcie zobowiązania. Nie jest to dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że doradca z banku przedstawia nam jedynie ofertę firmy, dla której pracuje. Gdybyśmy natomiast wybrali się do doradcy kredytowego, który zna każdą dostępną na kredytowym rynku opcję, mielibyśmy pewność, że wybierzemy tę, która w pełni będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Rzetelne porównanie ofert kredytowych wydaje się być koniecznością na drodze do znalezienia najkorzystniejszego dla nas zobowiązania finansowego.

Zalety płynące z korzystania usług doradcy finansowego

1. Pewność, że wybierzesz najkorzystniejszą ofertę

O ile w banku nie poznasz ofert konkurencji, przedstawi Ci je doradca kredytowy, co więcej może mieć on wynegocjowane lepsze warunki z niektórymi kredytodawcami, więc istnieje szansa, że przedstawi Ci propozycję, której nie złożyłby Ci żaden bank.

2. Oszczędność czasu

Jeśli postanowiłeś, że wybierzesz najlepszy kredyt z oferty wielu banków, wiele czasu poświęcisz na ich poznanie. Możesz również zaoszczędzić swój czas i poprosić o research doradcę, który jest doskonale obeznany ze wszystkimi kredytowymi opcjami dostępnymi na rynku.

3. Bezpieczeństwo

Kredyty, zwłaszcza hipoteczne, to zobowiązania na długie lata, dlatego decyzja o ich zaciągnięciu powinna być przemyślana. O ile osoba pierwszy raz decydująca się na pożyczkę nie wie, na które punty skomplikowanej umowy zwrócić szczególną uwagę, to doradca kredytowy jest wyposażony w tę wiedzę i chętnie się nią podzieli.

4. Pomoc w wypełnianiu formalności

Kredyty, zawłaszcza hipoteczne, to obszerne dokumenty. Generalnie proces zapożyczania się jest obfity w wypełnianie dokumentów. Dobrze przejść przez tę papierkową drogę z osobą, która ma doświadczenie w kompletowaniu potrzebnych dokumentów. Doradca kredytowy towarzyszy Ci na każdym etapie zaciągania kredytu.