ul. Króla Kazimierza 18 Rzeszów
biurobkr@bkrfinance.pl

Przed wzięciem kredytu warto porozmawiać z doradcą kredytowym

Przed wzięciem kredytu warto porozmawiać z doradcą kredytowym

Z doświadczenia wiemy, że nie musimy znać się na wszystkim. I w wielu sytuacjach korzystamy z  pomocy fachowca. To oczywiste, że mając problemy ze zdrowiem idziemy do lekarza, a zepsuty samochód naprawia nam mechanik. Podobnie w sytuacji, gdy chcemy wziąć kredyt – warto zgłosić się do doradcy kredytowego.

Wielu z nas szukając kredytu korzysta z pierwszej opcji, która umożliwi zaciągnięcie zobowiązania.  Rezygnując z poznania ofert wszystkich banków, bo jest ich wiele na rynku i każdy z nich ma sporo wariantów do porównania. Dlaczego nie jest to korzystne dla nas rozwiązanie? Dlatego, że doradca z banku przedstawia nam jedynie ofertę firmy, dla której pracuje. I jest to oczywiste, że nie będzie polecać ofert od konkurencji. Natomiast korzystając z pomocy niezależnych doradców kredytowych, który znają każdą dostępną na kredytowym rynku opcję, mielibyśmy pewność, że wybierzemy tę opcję finansowania, która w pełni będzie odpowiadać naszym potrzebom i możliwościom.

Powiedzmy to wprost – porównanie ofert kredytowych wydaje się koniecznością, by znaleźć najkorzystniejsze dla nas finansowanie.

Zalety z korzystania z usług doradcy kredytowego

Pewność, że otrzymasz najlepsze oferty do wyboru

O ile w banku nie poznasz ofert konkurencji, przedstawi Ci je doradca kredytowy, co więcej może mieć on wynegocjowane lepsze warunki z niektórymi kredytodawcami, więc istnieje szansa, że przedstawi Ci propozycję, której nie złożyłby Ci żaden bank. A ty dzięki temu wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Oszczędzisz czas

Decyzja podjęta – szukasz kredytu. To oznacza, że chcąc wybrać najlepszy kredyt z oferty wielu banków, więc wiele czasu poświęcisz na ich poznanie. Lub oszczędzisz swój czas i zlecisz wykonanie takiego przeglądu doradcy kredytowemu, który zna wszystkie opcje kredytowe dostępne na rynku.

Bezpieczeństwo i wiedza

Decyzja o zaciągnięciu kredytu powinna być przemyślana, gdyż co do zasady to zobowiązanie na długie lata. I o ile osoba pierwszy raz decydująca się na pożyczkę nie wie, na które punty skomplikowanej umowy zwrócić szczególną uwagę, to doradca kredytowy jest wyposażony w tę wiedzę i chętnie się nią podzieli. Będzie także w stanie poradzić co zrobić lub czego się wystrzegać. Ale także wskazać co jest twoim atutem, który może pozytywnie wpłynąć na podniesienie wiarygodności kredytowej.

Pomoc w wypełnianiu formalności

Umowy kredytowe to obszerne dokumenty, które należy poprawnie wypełnić, często z załącznikami i zaświadczeniami. Wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest mieć do pomocy osobą, która ma doświadczenie w kompletowaniu potrzebnych dokumentów. A doradca kredytowy będzie towarzyszyć Ci na każdym etapie starania o kredyt.

Darmowe konsultacje

O tym, że warto porozmawiać z doradcą kredytowym możesz się przekonać korzystając w naszym biurze z darmowych konsultacji kredytowych.