ul. Króla Kazimierza 18 Rzeszów
biurobkr@bkrfinance.pl

Kredyt dla firm – zalety

Zmieniło się postrzeganie kredytów firmowych przez pryzmat zadłużenia.

Przedsiębiorcy szukają korzystnych ofert i sposobów na precyzyjne wykorzystanie każdego elementu kredytu. Dlatego w czasie spotkań w naszym biurze uważnie przyglądają się wszystkim ewentualnym zaletom kredytu. Dla ułatwienia zebraliśmy największe plusy kredytów firmowych w jednym miejscu.

1. Obniżenie podaktu

oprocentowanie kredytu

To co zwyczajowo zalicza się do wad kredytu firmowego, czyli wysokie oprocentowanie choć przekłada się na wyższe odsetki, to wcale nie musi działać na Twoją niekorzyść.

Okazuje się że …

Zapłacone od kredytu odsetki stanowią koszt uzyskania przychodu, który to z kolei stanowi koszt prowadzenia działalności – więc wpłynie na obniżenie podatku.

Tak więc może się zdarzyć, że firmowy kredyt będzie Ci się opłacał nawet przy wysokich odsetkach. Oszczędzisz bowiem na odprowadzanym podatku.

Pamiętaj o tym, że…
Tylko zapłacone odsetki można potraktować, jako koszty prowadzenia działalności.

koszty okołokredytowe

Sporą część wydatków związanych z kredytem można wliczyć w koszty prowadzenia działaności w tym:

  • część odsetkową,
  • opłaty bankowe i prowizje związane z uzyskaniem, bądź spłatą,
  • opłaty z tytułu ubezpieczenia kredytu,
  • a także wszystkie opłaty związane z udzieleniem pożyczki i jej obsługą.

2. Kredyty dostosowane do wielkości firm

Oferta kredytowa skierowana do przedsiębiorców jest bardzo rozbudowana. Ale także elastyczna. Obecnie banki przygotowują oferty dostosowane do wielkości i typu każdej firmy. Wiele produktów skierowanych jest bezpośrednio także dla sektora MŚP czy jednoosobowych działalności. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że wymagania, dokumenty czy też zabezpieczenia są przystosowane do typu i możliwości firm uwarunkowanych właśnie ich wielkością. Nie jest tak, że mała firma musi dorównać dużej, aby uzyskać korzystne dla siebie finansowanie. Dodatkowo znalezienie takiego rozwiązania można zlecić takiej firmie jak nasza i mieć pewność, że kredyt spełni określone przez Ciebie oczekiwania.

3. Na konkretny cel

I tu ciekawostka korzystając z kredytu np. do zakupu nieruchomości dla firmy –  już na starcie można podnieść swoją wiarygodność kredytową. Bowiem w przypadku kredytów celowych bank korzysta z zabezpieczenia, jakim staje się cel finansowania – będący zabezpieczeniem materialnym. Jest to opcja szczególnie korzystna dla firm, które mają małą zdolność kredytową lub opłaca im się ją zwiększyć, by uzyskać lepszą ofertę fiansowania.

 

4. Zapas masz pod ręką – płacisz, gdy korzystasz.

Wspominaliśmy, że oferta kredytowa dla firm jest bardzo zróżnicowana. I właśnie o to chodzi. Oprócz klasycznych kredytów można znaleźć oferty takie jak linie kredytowe. W tym przypadku bank przyznaje Ci dodatowe środki przypisane do firmowego konta.  Jego saldo  jest powiększone o przyznany limit, z którego możesz skorzystać, gdy  potrzebujesz (w części lub całości) lub go nie ruszać. Płacisz tylko i wyłącznie wtedy, gdy  korzystasz, a odsetki naliczane są od kwoty, którą faktycznie wydasz. Jeśli to spłacisz możesz ponownie możesz skorzystać z dostępnych w ramach limity środków.

To rozwiązanie ma jeszce jeden plus – łatwe, szybkie wnioskowanie i duża przyznawalność (ważne w przypadku małych firm).

5. Preferencyjne warunki dla profesjonalistów

Osobną grupą kredytów są środki z przeznaczeniem dla specjalistów. Czyli dla przedstawicieli określonych zwodów  – wśród nich są: architekci, lekarze, weterynarze, dentyści, księgowi, notariusze, graficy, psychologowie, programiści, geodeci.  Mogą oni liczyć na niższe oprocentowanie i uproszczone procedury.
Skąd te preferencyjne warunki? Co do zasady są to osoby będące wyspecjalizowanymi profesjonalistami. A tym samy cieszące się zaufaniem publicznym – co się przekłada na stabilność ich sytuacji zawodowej i biznesowej.
 

Kredyty firmowe są popularnymi sposobami na dofinansowanie działalności. Nie tylko ze wezględu na różnorodność ofert i warunków, ale w dużej mierze na łatwości ich pozyskania oraz dodoatkowych korzyści podatkowych.

Jeśli zastanawiasz się nad kredytem dla swojej firmy sprawdź naszą ofertę.