ul. Króla Kazimierza 18 Rzeszów
biurobkr@bkrfinance.pl

Kredyt gotówkowy na zakup działki

Planujesz budowę domu? Czy wiesz, że wkład własny może zastąpić działka budowlana. Nie masz własnej działki? Czy w takim razie chcesz kupić ją na kredyt gotówkowy, a potem weźmiesz hipotekę na budowę domu? Rozważmy za i przeciw tego pomysłu.

Często spotykanym pomysłem na sfinansowanie zakupu działki jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Dlaczego? 

 

Zalety kredytu gotówkowego branego na zakup działki budowlanej

 

  • Nie jest to kredyt celowy dzięki temu starając się o niego nie musimy deklarować celu na jaki zostaną wydane pieniądze. 
  • Tym samym nie musimy składać  dokumentów np. związanych z nieruchomością, którą chcemy za te pieniądze nabyć.
  • Także ilość dokumentów potrzebna przy wnioskowaniu jest ograniczona do minimum, choć zdarza się że należy wykazać dokumenty dochodowe.
  • Dodatkowo proces uzyskania kredytu gotówkowego jest o wiele krótszy niż kredytu hipotecznego. Jeśli potrzebujesz pieniędzy szybko – to faktycznie warto rozważyć zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Co więcej jeśli będzie on terminowo spłacany to pozytywnie wpłynie na twoją wiarygodność kredytową.

Działka z kredytem gotówkowym – budowa domu z hipotecznym 

 

Ale po kolei…

Powiedzmy, że plan masz taki. Kupić działkę i wybudować na niej wymarzony dom. Tak więc na zakup ziemi bierzesz kredyt – hipoteczny lub gotówkowy, na samą budowę domu także potrzebujesz finansowania. W przypadku, gdy na kupno działki zaciągasz kredyt gotówkowy musisz liczyć się z kilkoma faktami. 

 

  • Kredyt gotówkowy będzie droższy niż hipoteczny
  • Jeśli działka ma stanowić wkład własny do kredytu hipotecznego na budowę domu to musisz najpierw spłacić kredyt gotówkowy.
  • A jeśli nie chcesz czekać aż spłacisz kredyt to musisz się liczyć z faktem, że niespłacony obniży twoją zdolność kredytową.

Czy warto posiłkować się kredytem gotówkowym w celu zakupu działki budowlanej? Tak naprawdę to zależy od indywidualnej sytuacji i planów. Dlatego warto skorzystać z porady eksperta kredytowego.

kredyt gotówkowy a zakup działki budowlanej

Zadzwoń
 785 924 585

Po Darmową Konsultację