ul. Króla Kazimierza 18 Rzeszów
biurobkr@bkrfinance.pl

Kredyt gotówkowy na samochód

Kredyt gotówkowy na samochód

Za co kupić samochód? Można rozważyć kilka opcji w zależności od tego o jakim aucie myślimy. Ale załóżmy, że wymarzył nam się  nowy samochód. I co za tym idzie jego zakup jest kosztowny.  A gdy mówimy o większej kwocie to trzeba rozważyć kredyt np. gotówkowy.

Czy warto brać kredyt gotówkowy na samochód?

Skoro już jesteśmy w sytuacji, gdy koszt wymarzonego samochodu jest duży to warto sprawdzić jaki kredyt opłaca się wziąć na jego zakup. A jakie są opcje? Przede wszystkim w takich sytuacjach rozważa się kredyt samochodowy lub kredyt gotówkowy na dowolny cel. 

Warto szczególnie uważnie przyjżeć się kredytowi gotówkowemu. Dlaczego? Przede wszystkim interesujące będą dla nas kilka  aspektów:

  • mało formalności

Przy kredycie na dowolny cel bank nie pyta na co chcemy przeznaczyć pieniądze, o które wnioskujemy – więc nie wymaga zbyt wielu dokumentów.

  • krótki czas rozpatrywania wniosku

Skoro bank nie wymaga wielu dokumentów to ich rozpatrzenie i analiza naszej zdolności kredytowej zajmuje mało czasu. Stąd szybka decyzja kredytowa.

  • brak wkładu własnego

Można powiedzieć, że to szybki kredyt na samochód?

Właśnie tak można powiedzieć o kredycie gotówkowym. Dostanie go zajmuje dużo mniej czasu niż samochodowego.  Co bywa korzystne, gdy kupujemy samochód z drugiej ręki i sprzedający nie chce czekać na pieniądze zbyt długo, albo brakuje nam tylko części kwoty. 

Jaka jest przewaga kredytu gotówkowego nad kredytem samochodowym przy zakupie auta? 

Przede wszystkim nie ma ograniczeń związanych z:

  • wiekiem samochodu – brak górnej granicy wieku pojazdu, na który chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze,
  • zabezpieczeniami – po prostu nie są wymagane w przeciwieństwie do kredytu samochodowego,  tak samo jak zakup AC,
  • cesją na bank – nie ma wymogu cesji  ani dopisania do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciela.

Szczegółowe porównanie kredytu gotówkowego i kredytu samochodowego dostępne będzie w naszym kolejnym wpisie.

Zarówno kredyt gotówkowy jak i samochodowy mają swoje zalety i wady. To, który w danym momencie będzie najkorzystniejszy zależy od wielu czynników. Warto porównać obie opcje. Nasi doradcy mogą w tym pomóc – od tego mamy darmowe konsultacje kredytowe.