ul. Króla Kazimierza 18 Rzeszów
biurobkr@bkrfinance.pl

Jaki wybrać kredyt na remont i wykończenie

Jaki kredyt na remont wybrać

Gruntowny remont? Wykończenie mieszkania? To nie przelewki i wie to każdy kto choć raz już miał z tym do czynienia. Ale nie możemy od tego uciekać, bo mieszkania się starzeją, rzeczy psują, nasze potrzeby się zmieniają. 

Przygotowując się do remontu lub wykańczając mieszkanie – staramy się przygotować na wiele sytuacji i zaplanować wszystko łącznie z budżetem. 

Koszty  i nieoczekiwane wydatki

Przywołując dane z portalu Murator.pl – między majami 2020 do 2021 średni wzrost cen materiałów budowlanych wyniósł 6,5%. I zapewne ich ceny jeszcze wzrosną, bo wpływają na to ​​(już i tak wysoka) inflacja, podatki, koszty zatrudnienia i materiałów.

No i oczywiście są jeszcze nieoczekiwane wydatki. Tak z tym się trzeba liczyć, bo mogą to być spore kwoty uszczuplające budżet i wydłużający czas prac – więc zwiększający koszty.

Więc jaki kredyt na remont wybrać

To zależy… 

Czy to remont, czy tylko prace kosmetyczne, a może chcesz wykończyć mieszkanie? Wszystko zależy od skali.

Planując mały remont (taki w granicach 2 tys. zł czy  3 000 zł) możesz zastanowić się czy zamiast brać kredyt –  sfinansować go innymi sposobami, np:

  • kartę kredytową,
  • lub debetem na koncie osobistym,
  • a może z własnych oszczędności się uda.

Niewątpliwym plusem debetu i  karty kredytowej można dostać od ręki w banku, który prowadzi nasz rachunek.

Duży remontwykończenie nieruchomości

Mamy tutaj dwie najpopularniejsze opcje:

Remont – klasyczny, gdy spodziewamy się większych wydatków

Tu się może sprawdzić kredyt gotówkowy, bo stosunkowo łatwo i szybko można dostać kilkanaście tysięcy.

Remont generalny  i wykończenie nieruchomości

I tu stajemy przed wyzwaniem, bo ktokolwiek przechodził przez wykończenie mieszkania lub remont w domu to wie, że jest to ogrom prac, wiele kwestii do ogarnięcia i niespodziewane wydatki. Więc tu rekomendujemy zastanowienie się nad wzięciem kredytu hipotecznego.

A przy okazji ciekawostka – banki dość chętnie udzielają kredytów na remont lub wykończenie nieruchomości. Zapytacie – dlaczego? Otóż remont podnosi wartość nieruchomości, albo przynajmniej wpływa na utratę jego wartości.

Czy wiesz, że…

około ⅓ wszystkich kredytów gotówkowych przeznaczana jest na remont lub wykończenie mieszkania. Jest to drugi najpopularniejszy powód zaciągania kredytów gotówkowych. Zaraz po nich są kredyty hipoteczne.